Top 5 miejsc do zobaczenia na Maderze!
12.jpg

Top 5 miejsc do zobaczenia na Maderze!

1. PONTA DE SAO LOURENCO – najbardziej wysunięty na wschód punkt wyspy. Prowadzi na niego Vereda da Ponta de Sao Lourenco, która ma 3 km. Pokonanie trasy zajmuje ok. 2-3h, ale widoki przez cały czas są zachwycające!


2. SEIXAL – północna, najbardziej zielona część wyspy. Plaża w Seixal jest jedną z piękniejszych plaż Madery z czarnym piaskiem. W Seixal znajdują się także przepiękne naturalne baseny z krystalicznie czystą wodą! 

3. PICO ARIERO – trzeci, najwyższy szczyt Madery oraz jedno z najlepszych miejsc na obejrzenie zapierających dech w piersiach wschodów i zachodów słońca. Bezpośrednio na szczyt można z łatwością dojechać z Funchal, stolicy Madery, w ok. 30 min.

4. VEREDA DA LORANO-piesza trasa prowadząca z miasta Machico do Porto da Cruz. Trasa biegnie przez małe wioski, poprzez lasy na wyżynach a następnie wzdłuż klifów z przepięknymi widokami na ocean. Cała wyprawa w jedną stronę zajmuje od 3 do 4 godzin.

5. PONTA DO PARGO – najbardziej wysunięty na zachód punkt Madery. Znajduje się na nim zabytkowa latarnia morska. Miejsce jest idealne na zachody słońca! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl